Založ si blog

Moje pracovný kútik

Na rozdiel od mnohých iných ľudí mám to šťastie, že moja práca je pre mne zároveň aj zábavou a vlastne aj koníčkom. Vedľa svojich vlastných zákaziek robím tiež niektoré akcie pre jedno menšie štúdio a zatiaľ väčšinu času pracujem doma vo svojom kútiku, čo má síce svoje výhody v tom, že človek nemusí každé ráno niekam cestovať, na druhú stranu si ale nemôžem pozývať klientov na osobné konzultácie, pretože by som ich jednoducho nemal kam usadiť.

“Organizovaný chaos”, ktorý v mojom izbe panuje, nie je tým úplne najlepším reprezentatívnym prostredím pre rokovania so zákazníkom, takže to väčšinou riešim schôdzkami vo svojej obľúbenej reštaurácii.

Preto som sa rozhodol prenajať si od kamaráta za slušné peniaze menšia miestnosť, kde si môžem zariadiť kanceláriu, za ktorú sa nebudem hanbiť, a ktorá bude vyzerať tak, aby bolo hneď každému jasné, že v nej pracuje kreatívny človek tvoriaci pekné a zaujímavé veci. S úpravami začnem ako sa hovorí pekne od podlahy. Na staré škaredé linoleum natiahnem záťažový koberec v tmavo červenej farbe, steny vymaľujte na žlto a rozvesíme po nich zväčšenej obrázky niektorých svojich návrhov a výtvorov, chýbat nemůžu ani retro svietidlo od deda.

V čom však už mám jasno, to je nábytok. Pretože v kancelárii nie je až tak veľa miesta, zvolil som pre seba rohový písací stôl s vysúvacou doskou na klávesnicu niečo ako http://www.mt-nabytok.sk/rohovy-pisaci-stol-justin/. Od podobného nábytku očakávam, že je vyrobený z poctivého borovicového dreva a nie z nejakých drevotrieskových náhradiek. Vybral som si svetlý odtieň morenia jelša, ktorý bude výborne ladiť s celkovým priestorom. Ku kvalitnému stolu patrí tiež solídne posedenie, a musím povedať, že som pri jeho výbere bol prekvapený, koľko kancelárskych stoličiek najrôznejších tvarov, farieb a prevedenie je na trhu k zohnaniu .

Takže svoje pracovisko by som mal hotové , teraz ešte zostáva niekam usadiť hostí. Vďaka svojmu originálnemu tvaru ma na prvý pohľad zaujal konferenčný stolík, ktorý dokonca môžem mať v rovnakom odtieni ako písací stôl, čo je výborné z pohľadu celkového dojmu miestnosti. Pod stolík položím ešte pestrofarebný koberček, ktorý mi kedysi priviezli známi z cesty po orientu, ale dnes bohužiaľ leží zmotaný doma v komore . V kancelárii tak znova nájde uplatnenie a ešte tam bude robiť veľkú parádu. Ako už som sa zmienil, priestor na tancovanie v kancelárii mať nebudem, preto je zbytočné robiť nejakú objemnú sedačku, radšej namiesto nej kúpim dve klasická kreslá  vo farbe podobnej koberci, čo pre moje občasné návštevy bude úplne postačovať .

Ostáva doplniť kancelária nejakou vhodnou skriňu. Nie som priaznivcom veľkého papierovania a odobne ako pri výbere ostatného nábytku sme aj v tomto prípade dbal na t , aby bola skriňa predovšetkým praktická a tiež celá drevená. Preto som si vybral…, v rovnakom farebnom prevedení ako predchádzajúce kúsky, takže spoločne budú budiť dojem, akoby všetky pochádzali z jednej kolekcie .

Počítam, že počas jedného mesiaca by som mohol mať svoju novú kanceláriu pripravenú a začnem v nej “úradovať” . K dokonalosti už len zostáva , aby som mal aj ďalej dostatok klientov, keď už budem pracovať v takom príjemnom a inšpiratívnom prostredí 🙂

Čierna a biela

24.02.2014

Aj keď niekto môže namietať, že strohá kombinácia čiernej a bielej farby patrí tak maximálne na kachličkovou podlahu verejných záchodov, ja si to až tak nemyslím. Medzi týmito dvomi protipólmi viac »

Nie je knižnica ako knižnica

05.02.2014

Myslím si, že mám oproti väčšine ostatných ľudí výhodu v tom, že moja práca je pre mňa zároveň aj koníčkom. Už od detských rokov ma bavili zaujímavé a pekné veci a akosi prirodzene viac »

Život so žalúdkom na vode

03.01.2014

Ak si myslíte, že v nasledujúcom texte nájdete spoveď notorického alkoholika, ktorý má kvôli svojej celoživotnej záľube žalúdok neustále " na vode", teda poriadne rozhojdaný, ste veľa viac »

policia, hrad

Summit obmedzí dopravu v hlavnom meste

23.04.2017 19:31

Mesto plné zahraničných delegácií, obmedzenia pre peších aj dopravu, v uliciach plno policajtov. Bratislava od nedele hostí šéfov parlamentov členských krajín Európskej únie.

specializovany trestny sud, Pitovci, ZVJS, Juraj Ondrejčák,

V prípade 'piťovcov' zasadne v stredu najvyšší súd

23.04.2017 19:27

Najvyšší súd SR má na stredu vytýčené ďalšie verejné zasadnutie, kde má rozhodnúť o odvolaní údajného šéfa zločineckej skupiny Ľuboša F. a bývalého policajta Milana K.

Gauland, Weidelová, afd

AfD si vybrala dvojicu, ktorá povedie stranu do nemeckých volieb

23.04.2017 18:46

Čelnými kandidátmi strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) v septembrových voľbách do Spolkového snemu budú Alexander Gauland a Alice Weidelová.

South Korea Koreas Tensions

Čína trvá na odstránení jadrových zbraní z KĽDR

23.04.2017 17:44

Čínsky minister zahraničných vecí Wang I na návšteve v Grécku vyhlásil, že Čína trvá na odstránení jadrových zbraní z Kórejského polostrova.

designlucky

Nielen dalšia stránka na Pravdě :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 6222x
Priemerná čítanosť článkov: 1037x

Autor blogu

Kategórie