Založ si blog

Moje pracovný kútik

Na rozdiel od mnohých iných ľudí mám to šťastie, že moja práca je pre mne zároveň aj zábavou a vlastne aj koníčkom. Vedľa svojich vlastných zákaziek robím tiež niektoré akcie pre jedno menšie štúdio a zatiaľ väčšinu času pracujem doma vo svojom kútiku, čo má síce svoje výhody v tom, že človek nemusí každé ráno niekam cestovať, na druhú stranu si ale nemôžem pozývať klientov na osobné konzultácie, pretože by som ich jednoducho nemal kam usadiť.

„Organizovaný chaos“, ktorý v mojom izbe panuje, nie je tým úplne najlepším reprezentatívnym prostredím pre rokovania so zákazníkom, takže to väčšinou riešim schôdzkami vo svojej obľúbenej reštaurácii.

Preto som sa rozhodol prenajať si od kamaráta za slušné peniaze menšia miestnosť, kde si môžem zariadiť kanceláriu, za ktorú sa nebudem hanbiť, a ktorá bude vyzerať tak, aby bolo hneď každému jasné, že v nej pracuje kreatívny človek tvoriaci pekné a zaujímavé veci. S úpravami začnem ako sa hovorí pekne od podlahy. Na staré škaredé linoleum natiahnem záťažový koberec v tmavo červenej farbe, steny vymaľujte na žlto a rozvesíme po nich zväčšenej obrázky niektorých svojich návrhov a výtvorov, chýbat nemůžu ani retro svietidlo od deda.

V čom však už mám jasno, to je nábytok. Pretože v kancelárii nie je až tak veľa miesta, zvolil som pre seba rohový písací stôl s vysúvacou doskou na klávesnicu niečo ako http://www.mt-nabytok.sk/rohovy-pisaci-stol-justin/. Od podobného nábytku očakávam, že je vyrobený z poctivého borovicového dreva a nie z nejakých drevotrieskových náhradiek. Vybral som si svetlý odtieň morenia jelša, ktorý bude výborne ladiť s celkovým priestorom. Ku kvalitnému stolu patrí tiež solídne posedenie, a musím povedať, že som pri jeho výbere bol prekvapený, koľko kancelárskych stoličiek najrôznejších tvarov, farieb a prevedenie je na trhu k zohnaniu .

Takže svoje pracovisko by som mal hotové , teraz ešte zostáva niekam usadiť hostí. Vďaka svojmu originálnemu tvaru ma na prvý pohľad zaujal konferenčný stolík, ktorý dokonca môžem mať v rovnakom odtieni ako písací stôl, čo je výborné z pohľadu celkového dojmu miestnosti. Pod stolík položím ešte pestrofarebný koberček, ktorý mi kedysi priviezli známi z cesty po orientu, ale dnes bohužiaľ leží zmotaný doma v komore . V kancelárii tak znova nájde uplatnenie a ešte tam bude robiť veľkú parádu. Ako už som sa zmienil, priestor na tancovanie v kancelárii mať nebudem, preto je zbytočné robiť nejakú objemnú sedačku, radšej namiesto nej kúpim dve klasická kreslá  vo farbe podobnej koberci, čo pre moje občasné návštevy bude úplne postačovať .

Ostáva doplniť kancelária nejakou vhodnou skriňu. Nie som priaznivcom veľkého papierovania a odobne ako pri výbere ostatného nábytku sme aj v tomto prípade dbal na t , aby bola skriňa predovšetkým praktická a tiež celá drevená. Preto som si vybral…, v rovnakom farebnom prevedení ako predchádzajúce kúsky, takže spoločne budú budiť dojem, akoby všetky pochádzali z jednej kolekcie .

Počítam, že počas jedného mesiaca by som mohol mať svoju novú kanceláriu pripravenú a začnem v nej „úradovať“ . K dokonalosti už len zostáva , aby som mal aj ďalej dostatok klientov, keď už budem pracovať v takom príjemnom a inšpiratívnom prostredí 🙂

Čierna a biela

24.02.2014

Aj keď niekto môže namietať, že strohá kombinácia čiernej a bielej farby patrí tak maximálne na kachličkovou podlahu verejných záchodov, ja si to až tak nemyslím. Medzi týmito dvomi protipólmi viac »

Nie je knižnica ako knižnica

05.02.2014

Myslím si, že mám oproti väčšine ostatných ľudí výhodu v tom, že moja práca je pre mňa zároveň aj koníčkom. Už od detských rokov ma bavili zaujímavé a pekné veci a akosi prirodzene viac »

Život so žalúdkom na vode

03.01.2014

Ak si myslíte, že v nasledujúcom texte nájdete spoveď notorického alkoholika, ktorý má kvôli svojej celoživotnej záľube žalúdok neustále " na vode", teda poriadne rozhojdaný, ste veľa viac »

Vrtuľník

Leteckí záchranári pomáhali štyrom zraneným lyžiarom

19.01.2019 21:16

Traja muži a jedno dievča utrpeli poranenia pri lyžovaní na Martinských holiach, Jasnej a Vysokých Tatrách.

Nemecko Merkelová prejav novoročný

Merkelová vyzýva na užšiu spoluprácu EÚ v oblasti obranných systémov

19.01.2019 20:15

Zároveň Nemcov varovala, že možno budú musieť pristúpiť ku kompromisom ohľadom prísnych vývozných pravidiel.

polícia, václavské námestie

V Prahe sa pokúsil upáliť ďalší muž, polícia

19.01.2019 19:34

Okolnosti a motív činu polícia vyšetruje.

ORAVA: Snehová kalamita

SHMÚ vydal výstrahu pred nízkymi teplotami

19.01.2019 19:14

Teplota môže s výnimkou západu krajiny klesnúť na -15 až -19 stupňov Celzia.

designlucky

Nielen dalšia stránka na Pravdě :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 7456x
Priemerná čítanosť článkov: 1243x

Autor blogu

Kategórie